تحلیل بازار سکه و طلا (شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷)

تحلیل بازار سکه و طلا (شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷)

در این مقاله عبدالحکیم بائی، معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی به تحلیل بازار سکه و طلا (شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷) پرداخته است.

 

بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت

در روز پایانی هفته گذشته (پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷) قیمت سکه به یک میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت سکه طلا ابتدای هفته ، به سقف ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسیده بود. همچنین در روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷ قیمت سکه تمام بهارآزادی یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان (پایین‌ترین نرخ در دو هفته گذشته) بود. یعنی در عرض ۴ روزِ معاملاتی نوسانی ۲۵۰ هزار تومانی را در بازار سکه شاهد بودیم.

همچنین در هفته گذشته به غیر از نوسانِ زیاد سکه طلا، بهای جهانی هر اونس طلا نیز کاهش یافت؛ به طوری که قیمت طلا به ۱۲۸۸ دلار در هر اونس رسید. این قیمت به این جهت حائز اهمیت است که نرخ طلا از ابتدای سال ۲۰۱۸ و در ۱۹ هفته گذشته، این محدوده قیمتی را تجربه نکرده بود. با این قیمت بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی، به پایین‌ترین حد در سال ۲۰۱۸ میلادی رسید.

 

تحلیل بازار سکه و طلا (شنبه 29 اردیبهشت 97)

 

روند بازار سکه و طلا در هفته پیش رو

با توجه به مشاهدات هفته گذشته، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته پیش رو باز هم کاهش یابد و به محدوده ۱۲۶۹ دلار در هر اونس برسد. اگر قیمت از این هم پایین‌تر بیاید، احتمالا بازهم دچار سقوط شدیدتر در هفته‌های آتی خواهیم بود.

بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود سکه طلا هم تا محدوده یک میلیون و ۸۴۰ هزار تومان دچار افت قیمت شود. در صورتی که این قیمت به زیر یک میلیون و ۸۴۰ هزار تومان برسد، این احتمال وجود دارد به محدوده قیمت یک میلیون و ۷۵۰ هزارتومان نیز وارد می‌شویم.

وضعیت دلار در هفته پیش رو

پس از خروج آمریکا از برجام و به دلیل سیاست‌های بانک مرکزی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بازار هنوز به این خبر واکنش نشان نداده است. فعلا انتظار این است که قیمت دلار در صورتی که بتواند در محدوده قیمتی ۶۰۲۰ تومان تثبیت شود، آن‌گاه احتمالا تا قیمت ۵۶۰۰ تومان نیز کاهش پیدا خواهد کرد. البته این‌ها قیمت‌های عمدتا غیررسمی دلار محسوب می‌شود. زیرا قیمت رسمی از طرف دولت همان ۴۲۰۰ تومان تعیین شده است.

 

***

بیانیه ریسک سایت فکر طلایی

تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های سایت فکر طلایی در مورد بازارهای مختلف، مانند بازار سکه، طلا و ارز، مثل یک شاخص به شما کمک می‌کند که با آگاهی بیشتری نوسانات قیمت و شرایط کنونی این بازارها را رصد کنید. هرچند مدیریت سایت در این زمینه خود را مبرا از اشتباه نمی‌بیند و حق خطا در محاسبه را برای خود محفوظ می‌داند.

بدین منظور مدیریت سرمایه، اطلاع از حد زیان و دانستن بهترین موقعیت‌ها برای ورود به این‌گونه بازارها ضروری است. تا زمانی که شخصاً تجربه یک معامله با شرایط واقعی را به دست نیاورده‌اید، تنها با اکتفا به اطلاعاتی که در اینجا به شما ارائه می‌دهیم، نمی‌توانید میزان ریسک‌پذیری خود را به طور دقیق برآورد کنید.

از این رو مدیریت سایت فکر طلایی هیچگونه مسئولیتی در قبال اتفاقات غیرمترقبه احتمالی برای سرمایه شما را نمی‌پذیرد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. خرید گیفت کارت
    ۱۰:۳۸ ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

    موضوعات بسيار كاربردي و ريشه اي رو در سايتتون مطرح ميكنيد